Z.P.U.H Żerotronik
Piotr Żeromiński
Od połowy lat 90-tych nasza firma
produkuje wysokiej jakości knoty do zniczy
Z.P.U.H. Żerotronik
Piotr Żeromiński
28-400 Włochy, 77A
woj. Świętokrzyskie
tel. 041 357 74 21
fax. 041 357 41 89
kom. 0604 271 051
Producent knotów do zniczy

Knoty dowolnych rozmiarów do każdego typu świec
Podstawowym surowcem wykorzystywanym do produkcji knotów są bawełniane nitki oraz blaszki do knotów. Oczywiście grubość bawełny nie ma tutaj żadnego znaczenia. Zabronione jest natomiast stosowanie jakichkolwiek sztucznych surowców. Nie chodzi tutaj wcale o przywiązanie do tradycji, ale o bezpieczeństwo oraz jakość produktu. Sztuczne surowce mogą nie tylko powodować gaśnięcie płomienia, ale przede wszystkim wydzielać nieprzyjemny, czy wręcz szkodliwy zapach. Bawełna jest materiałem jak najbardziej naturalnym, który nie wydziela żadnych nieprzyjemnych aromatów. Należy jednak uważać na jej skład surowcowy. W branży odzieżowej bowiem często wykorzystuje się materiały bawełniane z domieszką innych sztucznych surowców, głównie elastanu. Taki skład zapewnia większą elastyczność tkaniny, co jest jak najbardziej pożądane, przy produkcji odzieży. Niestety taki materiał absolutnie nie nadaje się do produkcji knotów.

Gotowe knoty, nasącza się płynnym paliwem, aby ułatwić ich podpalenie. Substancją spalaną nie jest jednak knot ani również samo paliwo, ale opary paliwa. Knot ma zatem utrzymywać sam płomień, ale sam nie może ulegać spalaniu. Dlatego właśnie materiał knotów impregnuje się substancjami zmniejszającymi palność.

Co do blaszki, tutaj producenci mają dużą dowolność. Starają się postępować ekonomicznie, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości. Krążki wykonane są zatem najczęściej ze stopu tanich metali, nie ulegających jednak spalaniu pod wpływem płomienia świecy.

Do produkcji świec aromatycznych oraz lampek zapachowych używa się również olejków eterycznych, które łączy się z ciekłym paliwem. Absolutnie nie można natomiast nasączać nimi knotów! Olejki eteryczne są naturalnymi wyciągami z różnych substancji, które podczas spalania paliwa, uwalniają swoje piękne aromaty. Dokładny skład samych olejków jest tajemnicą producentów, jednakże tylko te produkty, które spełniają wszystkie wymogi jakościowe oraz zdrowotne są wykorzystywane do produkcji świec. Dzięki temu lampki zapachowe wykorzystuje się między innymi w aromaterapii.

Tylko najwyższej jakości surowce oraz staranność wykonania, gwarantują produkcję najlepszych jakościowo knotów.

TAGI:
O materiałach | Rodzaje knotów | Produkcja knotów
tworzenie stron internetowych JELLINEK studio