Z.P.U.H Żerotronik
Piotr Żeromiński
Od połowy lat 90-tych nasza firma
produkuje wysokiej jakości knoty do zniczy
Z.P.U.H. Żerotronik
Piotr Żeromiński
28-400 Włochy, 77A
woj. Świętokrzyskie
tel. 041 357 74 21
fax. 041 357 41 89
kom. 0604 271 051
Producent knotów do zniczy

Knoty dowolnych rozmiarów do każdego typu świec
W domowych warunkach możliwe jest stworzenie nie tylko samego knota, ale i całej świecy. Stąd powstało powszechne, aczkolwiek błędne, przekonanie, że produkcja knotów jest sprawą nader prostą. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

W produkcji przemysłowej tworzy się knoty wyłącznie ze splotów bawełnianych nitek i blaszek do knotów. Sam wzór jest oczywiście zależny od wizji samych producentów. Najczęściej tworzy się jednak stosunkowo proste wzory, aby nie przedłużać niepotrzebnie czasu produkcji. Zwłaszcza, że klienci, przy dokonywaniu zakupów, i tak nie zwracają uwagi na knot, skupiając się na całościowej ocenie samej świeczki.

Grubość samych nitek również może być dowolna. Tworząc grubsze knoty, używa się grubszych nitek bądź po prostu cieńsze nitki owija kilka razy wokół rdzenia. Wszystko to po, aby knot był wystarczająco sztywny i nie przepalał się przed stopieniem świecy.

Spleciony, wokół papierowego rdzenia podtrzymującego całość, knot łączy się następnie z metalowym krążkiem, umożliwiającym jego zamontowanie w świecy. Można tutaj oczywiście wykorzystać jakikolwiek metalowy element albo blaszki do knotów. Nie może być to jednak materiał, który stopiłby się przy palącym płomieniu.

Należy dodać, że w produkcji domowej stosuje się różne zamienniki, co niestety często przyczynia się do fatalnej jakości produktów. Często zamiast materiałów bawełnianych, wykorzystuje się resztki lin, sznurków oraz innych niewłaściwych surowców. Dopuszczalne jest stosowanie nietypowych splotów bawełnianych nitek, nie przekłada się to jednak na jakość samego knota.

W produkcji przemysłowej niedopuszczalne jest szukanie żadnych oszczędności, które mogłyby obniżać jakość produktów. Produkuje się tylko najwyższej jakości knoty, aby w pełni sprostać rosnącym wymaganiom klienta. Poza tym produkowanie wadliwych knotów może być przyczyną wielu nieszczęśliwych wypadków, w tym również pożarów. Stąd każdy wyprodukowany produkt nie może budzić zastrzeże, co do jego jakości.

TAGI:
O materiałach | Rodzaje knotów | Produkcja knotów
tworzenie stron internetowych JELLINEK studio